A Fővárosi Csatornázási Művek egyrészt korunk környezetvédelmi elvárásainak és kihívásainak eleget téve, másrészt felismerve a szennyvíziszapban rejlő megújuló, lehetséges energiaforrást, kilépett régi szerepköréből és mára a legnagyobb hazai környezetvédelmi szolgáltató céggé vált. Alapfeladatán kívül ma már víz- és levegőtisztaság-védelemmel, hulladékgazdálkodással, sőt bioenergia előállításával is foglalkozik.
A legfontosabb eredmények
- A fejlesztéseknek köszönhetően az Észak-pesti és a Dél-pesti Szennyvíztisztító Telep a korábbi mennyiség dupláját, a fővárosi szennyvíz 51%-át képes biológiailag megtisztítani.
- A telepek szennyvíziszapból biogázt, abból pedig, elektromos és hőenergiát termelnek, melynek köszönhetően a telepek szinte teljesen önellátóak.
- A szennyvíztisztító telepeken magas szeresanyag-tartalmú hulladékok fogadásával és feldolgozásával további megújuló energia előállítása zajlik.
- A telepeken az ország legkorszerűbb biológiai levegőszűrési rendszere valósult meg.
- A dél-pesti telepen a szennyvíztisztításban reformnak számító élőgépek technológia segítségével továbbjavult a szennyvíztisztítás hatásfoka és a szagok is jobban megfékezhetők.
- A társaság az Európában legkorszerűbb hálózatüzemeltetési technológiát alkalmazza.
- Az elmúlt évtizedben négyszeresére nőtt a csatorna-felújítások száma.
- Megújult a Központi Ügyelet és az átemelőtelepek távfelügyeleti rendszere.
- Gyorsabb, kényelmesebb és hatékonyabb ügyintézés, korszerűsített ügyfélszolgálat.
- A szennyvízágazat legkorszerűbb laboratóriuma működik az észak-pesti telepen.
- Bevezetésre és alkalmazásra kerültek az ISO 9001 és ISO 14001 minőségbiztosítási és irányítási rendszerek.